A diplomás nők esete, az elhallgatott neurolink, kiborggá válás

Hogy Elon Musk neurolinkje hogyan kapcsolódik a nők, és úgy általában az emberek felsőfokú iskolai képesítéséhez? Nos, elsőkörben számomra az nem egészen világos, hogy miért nem tudnak néha megfeledkezni olykor a nemükről bizonyos kérdések esetében az emberek? Gondolok itt arra, hogy a napokban – egészen biztosan figyelemelterelés céljából – Magyarország Kormányának egy szervezete olyan kijelentést tett, hogy túl sok a diplomás nő. Na már most figyelemelterelés ide vagy oda, nem lehet elvitatni e kijelentés igazságtartalmát, még hogyha az szándékosan provokatívra is sikeredett, és mintegy féligazságnak. Féligazságnak, mivel az igazsághoz hozzátartozik, hogy túl sok a diplomás ember nem csak kimondottan Magyarországon, hanem szerte a világon, és ezt nem egyes emberek mondják meg egyes szervezeteknél, ezt a világ gazdasága magyarázza eredményeivel és különféle kimutatásaival nekünk, de legfőképp közgazdászoknak és különféle adatelemzőknek.

Még mielőtt valaki azzal a váddal illetné írásom, hogy a művelődés legmagasabb fokára lépésétől óhajtja lebeszélni az olvasót, mindenkit (legfőképpen az új olvasókat) meg szeretnék kérni arra, hogy olvassa vissza régebbi írásaimat, esetleg, ha tengernyi idejével nem tud mit kezdeni, akkor akár az összes eddigit. Nálam nagyobb tudás és kultúrapárti embert keveset hord hátán a föld. És még csak nem is mondom természetesen azt, hogy az emberek ne járjanak egyetemekre és ne ugorjanak neki a diplomának. Hogy is tehetnék ilyen javaslatot közösség vagy individuum számára ilyet értelmiségiként, kozmopolitaként, íróként? Hisz én magam is nekifutottam két egyetemnek is egykor. Éppen, hogy azt javaslom mindenkinek, hogy aki csak tud, az fusson neki, és próbáljon diplomát szerezni. De már csak azért is fusson neki, mert önmagában egy egyetemi képzésen való részvétel rendkívül hasznos lehet az illető hátralevő életében. Mondjuk úgy, hogy nem tudhatja, mikor veszi hasznát mindannak, amit tanult, valamint az egyetemen szert tett kapcsolatainak. A kapcsolatok egyébként önmagában fontosabbak még magánál a szerzett tudásnál, sőt magánál a diplománál is. Nem csak manapság, de mindig is a jó kapcsolat jelentett egy ember életében mindent.

Természetesen Magyarország Kormánya azt szerette volna kifejezésre juttatni azzal, amit közölt, hogy a nőknek a konyhában a helye, ezt mindenki tudja, azt gondolom. Magyarország Kormánya természetesen – még ha egyet is ért ezzel az elavult felállással – természetesen pontosan jól tudta, hogy egy ilyen megnyilatkozással miféle vérmes reakciókat fog kiváltani a normális emberekből. Az nem kérdés annak, aki ismeri a taktikáját a kormányoknak, hogy az ilyesmivel csak elterelik a figyelmet valami igazán nagy disznóságról. De nézzük, hogy tulajdonképpen mit is várhat a női nem azzal a fajta engedékenységgel és megfelelési kényszerből fakadó szófogadással, amit ő tehetségnek nevez. Azért mondom ezt így, mert amikor bemagolják, a fejükbe gyömöszölik azt a rengeteg ismeretet, amely a diplomához szükséges, akkor korántsem lehet még elmondani, hogy készen állnak a nagy feladatra, amely esetükben a megszerzett tudás gyakorlatban való megvalósítása lenne. Az esetek többségében funkcionális analfabéták kerülnek ki manapság felsőoktatási intézményekből – tekintet nélkül a nemekre -, és a gyakorlati életben helytállásuk megegyezik körülbelül egy olyan emberével, aki az adott szakot illetően egyáltalán nem rendelkezik diplomával. Gyakorlatilag mintha nem is jártak volna egyetemre négy-öt évig… Ennek tetejében még elmondható, hogy a közeljövőt érintő változások, amelyeknek elég sok köze van az Elon Musk által ismertetett, és általa fejlesztett neurolinkhez, már most látszanak. Sorra építik le a munkahelyeket, még ha ez olyan nagy mértékben még nem is látszik is.

Az ember, mint munkaerőforrás teljesen használhatatlan lesz, és hiába vígasztalódnak azzal sokan, hogy de nekem a hitelem miatt szüksége van az elitnek úgyis, mert nincs szüksége rá. Az elit világosan az emberiség értésére adta, hogy nincs szüksége annak legnagyobb részére. Ezért hallgat Elon Musk mélyen a neurolinkről immár három éve, amikor is tett egy ugyanolyan ígéretet, mint amilyen ígéretet tett minden azelőtti esztendőben, amióta a szóban forgó technikai eszköz általa fejlesztés alatt volt, hogy jövőre már hétköznapjainkhoz hozzá fog tartozni az általa való élet. Nos, nem, hogy nem tartozik még most se a hétköznapjainkhoz a neurolink által áthatott élet, de már bizakodó híreket sem kapunk az eszközzel kapcsolatosan. Pedig senkinek ne legyen kétsége afelől, hogy a létező legrövidebb időn belül az agyhullámok komoly szerephez fognak jutni, legyen szó akár telepátiáról vagy érintésmentes módon irányítható telefonokról. Valahogy már a projekt elején sejteni lehetett, hogy itt már nem egy műszaki áruházakban polcokról könnyedén leemelhető történetről lesz szó, hanem valamiféle sunyi és aljas módszerről, hátba támadva igyekeznek majd trójai falóként a közéletbe és a köznormába ültetni a módszert. Efelé vezető első lépésnek véltem látni én annak idején már a koronavírus-járványt is.

Nem titok, hogy azon igyekeznek odafent, hogy kivezessék a készpénzt a forgalomból, és a digitális fizetést kizárólagossá, fizetési lehetőségként az egyetlen lehetőséggé tegyék. Klaus Schwab nem titkolt célja, hogy rövidesen az emberiség össze legyen kapcsolva a gépekkel, és kiborgként élje az életét. Amikor Elon Musk arról beszélt, hogy a depressziót is orvosolni fogják és kellemes hullámokat közvetítenek be majd az agyba, tulajdonképpen nem fog egyéb más történni, mint ahogy jelenleg is kellemes hullámokat közvetítenek felénk. A virtualitásnak nevezett drogot kapjuk, és a jövőben a neurolink által ez a jelenség hatványozottan fog működni. Lenyugtatják az elméd, kellemes sugarakat kap majd melankólia ellen, bárgyún boldog, engedelmes egyeddé fogsz válni, és eszed ágában nem lesz véleményt alkotni és lázadni a fennálló rend ellen.

Azok a frusztrált nők pedig, akik az általam említett cikk alatt estek neki az egész férfinemnek – ezzel átesve a ló túloldalára, ami sose jó -, akik nagy általánosságban és rébuszokban elmondták, hogy a nők jobbak, mint a férfiak minden létező dologban a világon, mert mondjuk ahelyett, hogy pszichológushoz fordulnának fel nem dolgozott traumáikkal, egyszerűbbnek tűnik a férfinemnek nekiesni, egyszerűen nem fognak tudni mit kezdeni a kialakult helyzettel és az életükkel. Általam tapasztalt magatartásukkal egyébként csak az a baj, hogy rögvest kisebbségi komplexusaikat, kisebbségérzésüket árulják el a nagyvilágnak. Pedig a női nem képviselői közül kerül ki a legtöbb olyan, én azt gondolom, akik gondolkodás nélkül elfogadják majd a csipet és a neurolinket, valahogy úgy, mint ahogy egy magyar celeb Magyarországon elsőként varratott a bőre alá csipet, amellyel fizetni tud és autózárat nyitni. Aki bárgyú mód büszke arra, hogy megbillogoztatta magát. Nem lesz szükség az elméleti tudásukra, mert a mesterséges intelligencia mindenben precízebbnek fog majd bizonyulni. Még az időjárást is meg fogja tudni mondani augusztus huszadikán, hogy milyen lesz este nyolc órakor, a tűzijáték várható ideje alatt.

tmz

Biocentrizmus

A kereszt, szolipszizmus

Egy írás nem olyan régen arról számolt be, hogy hogy a kereszt, mint a kereszténység fő szimbóluma és jelképe, energiákat blokkoló entitás. Blokkolja a szeretet és szubsztanciájukat tekintve pozitív energia áramlásokat. Ezért hát a kereszt ezen interpretáció szerint, valamint azért, hogy minden ember vegye tudomásul, neki szenvednie kell ebben az életben. Hiszen így is szól […]

Read More
Biocentrizmus

Láncaink elkobzása

Néhány szót én is hozzá szólnék a telefonelkobzásokhoz. A régi időkben sem lehetett drogot és pornót behurcolni az iskolákba, vagyis lényegében semmi sem változott. Lehet szidni a mobiltelefonok kitiltására vonatkozó törvényt, de meg lehet közelíteni ezt a kérdést mondjuk egy kicsit gyakorlatiasabban is. Például gondoljunk csak arra, elég szomorú, hogy a mobiltelefonok használata, az idegrendszerre […]

Read More
Biocentrizmus

Mindenkori tortúrák, a szellem és palackja

A mainstream hírekben azt állították a napokban, hogy valójában egyáltalán nem is volt betöltve a múzeumokban mutogatott kínzóeszközök funkciója. Hogy a valóságban ezek az eszközök mindössze csak dísznek, múzeumok részére szolgáltak mindig is. Mintha csak mentegetni akarná a saját fajtáját a zsurnaliszta. Mármint azt a fajtát – ha szabad így fogalmaznom – amely fajta pár […]

Read More